Nelly Kocharyan

Tanečnice, choreografka a lektorka Nelly Kocharyan, původem z Arménie, se flamenku věnuje od roku 2009. Tanci se ale začala věnovat již od svých 6 let ve svém rodném městě Jerevanu, kde postupně vedle tance začala také studovat hru na klavír a zpěv. Tančila různé styly přes moderní tance až po arménský folklor. Po přestěhování do Čech ve svých 12 letech, se svým koníčkům nadále věnovala tentokrát v českých uměleckých školách. Po dostudování hry na klavír začala intenzivněji studovat klasický zpěv.

Flamenco začala studovat u Jany Drdácké. Postupně se flamenco stalo její největší vášní. Později flamenkový tanec začala studovat u madridské tanečnice a lektorky Virginie Delgado.

Svoje flamenkové taneční a pěvecké zkušenosti prohlubuje přímo u hvězd španělské flamenkové scény, jako jsou Adela Campallo, Patricia Guerrero, Belén Maya, La Lupi, Ángel Muñoz, Pastora Galván, La Moneta, Ivan Vargas, Juan Polvillo, Ángeles Gabaldon, Manuel Betanzos, Miguel Ortega, Carmen La Talegona, Iréne Álvarez, Sonia García, Marco de Ana, Sara Coronado Ramos…

Spolupracuje s předními českými i slovenskými flamenkovými muzikanty (kytarista a zpěvák Morenito de Triana, perkusista Michael Cába, pianista Václav Greif, kapela DS3F flamenco fusión).

V roce 2014 založila taneční školu Paseo Del Flamenco, kde vyučuje flamenkový tanec především děti různých věkových kategorií  (od 5 let), ale také i dospělé zájemce. Na svých hodinách lektorka klade důraz na individuální přístup k účastníkům kurzů a výuku přizpůsobuje jejich tanečním potřebám.