O flamenku

Flamenco…toto lidové hudebně-taneční umění pocházející z Andaluzie ležící na jihu Španělska vás svým temperamentem, bezprostředností, rychlými a žhavými rytmy dokáže zcela pohltit. Díky flamenkovému tanci se naučíte nejen uvolňovat od každodenního stresu a nabíjet se jeho energií, ale zlepšíte také svoji fyzickou kondici a pohyblivost,  naučíte se správné koordinaci pohybů rukou a nohou, techniku dupů a práci s pažemi, podpoříte svůj hluboko-stabilizační systém, uvolníte si pánevní a bederní oblast, posílíte svaly trupu, břicha a zad, naučíte se dokonale pracovat se svým tělem, a co hlavně, naučíte se bez zábran vyjadřovat své emoce a pocity, což je hlavní podstatou flamenka.

Tančit flamenco může každý, na věku a pohlaví nezáleží. Tančí se nejčastěji sólově, ale může se také tančit v páru nebo i ve skupinách. U žen dokáže tento tanec zvýraznit ženskost, eleganci a probudit v nich vášeň. U mužů dokáže vyzdvihnout jejich mužnost, sílu a nespoutanost.

Bez speciální obuvi však tančit flamenco nejde. Je třeba, aby boty byly na nižším, širokém, okovaném podpatku s uzavřenou a ohebnou špičkou s páskem přes nárt. Oblečení by mělo být co nejpohodlnější, vhodné jsou jednodušší, volnější sukně sahající mírně pod kolena.